Pro objednání je vždy potřeba zaplnit karton (6, 12, 18, 24, ... ks lahví) – je možné kombinovat různá vína.

Příběh vinařství Víno Drábek

Práce ve vinici - zimní řez vinné révy

Cesta vinaře Zdeňka Drábka začala již v jeho 15 letech, kdy s nevlastním otcem vyráběli víno pro svou vlastní spotřebu. Později se nechal zaměstnat do velké vinařské firmy, kde 20 let získával zkušenosti jako sklepník.

V roce 2017 se rozhodl opět vrátit k malému vinařství a založil Víno Drábek. Momentálně plocha vinic je o rozloze 20 arů, kdy stáří vinice je přes 18 let a skládá se ze 3 odrůd. Pěstuje se zde Veltlínské zelené, Sauvignon a Zweigeltrebe. Plochu vinic plánuje rozšířit, ale pouze do rozlohy, aby ji stále zvládal obdělávat ručně.

Na výrobě vína se podílím sám, kdy při velikosti jeho produkce je to dostačující. Samozřejmě s celým vinařstvím pomáhá celá rodina. Filozofií je držet se tradic a pro výrobu vína využívat především starší metody. Nebojí se nových věcí, ale starší technologie jsou mu blíže k srdci. Při výrobě vína klade důraz převážně na zdravé hrozny a čistotu prostředí.

Na vinařině ho nejvíce baví, když se mi podaří vyprodukovat opravdu kvalitní víno, které zákazníci ocení. Nejvíce motivující je pochvala za dobře odvedenou práci.

Plánuje rozšířit vinný sklep i svoji výrobu. Jedná se ale pouze o produkci 2 000 l ročně, jelikož se na výrobě vína podílí sám a chtěl by tedy vínu dát jen to nejlepší.

Pár piknik ve vinohradě - Čejkovice

Zpět do obchodu